.::Wolf Warriors Forum::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.::Wolf Warriors Forum::.

Sajt o raznim igricama
 
PrijemPortalliGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 GTA Vice City

Ići dole 
AutorPoruka
Gigatino
Administrator
Administrator
Gigatino


Broj poruka : 291
Godina : 30
Datum upisa : 29.03.2007

GTA Vice City Empty
PočaljiNaslov: GTA Vice City   GTA Vice City Icon_minitimeNed Apr 01, 2007 1:41 pm

Ne znam za vas, ali ja sam do prije par godina imao dojam kako će najbolje igre u budućnosti biti one koje će vam dati cijeli, potpuno funkcionalni, grad na raspolaganju za vaše divljanje i iživljavanje nad nakupinama poligona. Tako su nekako stigli Carmageddon i Midtown Madness, bili su primarno orijentirani na utrkivanje kroz grad, a vaše noge se baš i nisu nagledale asfalta nego su neprekidno bile na papučici gasa. Driver je ponudio sličan koncept, Carmageddon 2 je bio tehnički ispoliran ali ne i revolucionaran, a Midtown Madness 2 je, u jednom riječi, bio - sranje. Sjećam se kako mi je frend došao jednoga dana i ispričao kako je prijepodne igrao demo nekakve igre, zvao ju je GTA, i tvrdio je kako se u toj igri može ukrasti svako vozilo na cesti, da se može pucati po ljudima, gaziti ih, udarati nogama i sve skupa - meni je to zvučalo jednostavno nevjerojatno dok nisam tu igru vidio na djelu. Igra je postala legenda i prošle godine se odličnim trećim izdanjem prebacila u puno 3D okruženje. Pred nama se prostirao grad u pravom 3D izdanju, s gomilama različitih vozila koja aktivno sudjeluju u prometu sve dok ih vi ne "posudite", horde pješaka koji su, kako što ste ubrzo mogli primjetiti, puni krvi i kako je na kraju ispalo - GTA 3 su igrali svi. No dobro, gotovo svi, jer igra je ponegdje bila zabranjivana i cenzurirana zbog nasilja kojim je obilovala. No srećom, nasilje ovdje nije na prvome mjestu jer bi onda imali novo smeće poput Postala 2 kojemu niti Unreal 2 engine nije uspio pomoći, nego je ono fino provučeno kroz igru i svom tom neredu daje određenu dozu crnog humora.

Od izlaska trojke za PC (serijal je u međuvremenu promjenio matičnu platformu na PS2) nije prošlo niti godinu dana, i pred nama je novi nastavak. Sad, da li je to nastavak u punom smislu riječi ili malo više naginje expansionu je malo teže reći, ali sasvim je sigurno da je igra opet nevjerojatno adiktivna i sve mi se čini da će bez većih problema dostići status urbane legende poput svojeg prethodnika. Sam setting igre je promijenjen, Vice City je, za razliku od svojeg direktnog prethodnika inspiriranog New Yorkom, modeliran po uzoru na Miami. Smještaj na vremenskoj crti je također drukčiji te se Vice City nalazi našto ranije od Liberty Citya, u sredini osamdesetih godina prošlog stoljeća.

Naš junak ovoga puta nije više nijemi bezimeni lik, nego pravi čovjek od krvi i mesa nazvan Tommy Vercetti, no po glasu bi se ipak prije reklo da se zove Ray Liotta. Ako vam to ime zvuči poznato, u pravu ste - riječ je o relativno poznatome glumcu. Dakle, glavnom liku glas daje čovjek kojemu je Hannibal pojeo mozak pred agenticom Starling, no niti drugi likovi ne zaostaju previše; glasove im daju poznati glumci i drugi ljudi iz svijeta show-businessa poput Toma Seizmorea, Dennisa Hoppera, Burta Reynoldsa te Jenne pogodi-što-imam-u-ustima Jameson. Voice acting igre je obavljen sjajno, a ono najbolje je to što je teško reći da li su bolji glasovi likova ili glazba. Right, za potrebe igre je licencirano stotinjak pjesama (hitovi iz 80-ih - Michael ja-stvarno-volim-djecu Jackson, Blondie,...) koje se vrte na devet radio stanica, i zvučna podloga igre je gotovo savršena. Ako vam sve to nije dosta, kao i u prethodnom nastavku slobodno možete pustiti da vam sviraju vlastite mp3 datoteke.
Grafiku nije potrebno previše opisivati, jer je gotovo sve to već viđeno prošle godine i nekih značajnijih pomaka naprijed nije bilo. Sve je još dosta kockasto, ali kad uzmemo u obzir veličinu virtualnog grada to se još može prožvakati. Srećom, zahtjevi se nisu previše promjenili na gore u odnosu na prilično zahtjevan GTA 3, tako da bi se Vice City dao igrati na 1 i više GHz-a. Vizualni look igre je odlično pogođen, i bez problema se može reći da je atmosfera u igri na zavidnoj razini.

Konceptualno je igra također produbljena, misije su još raznovrsnije i maštovitije nego u prethodniku, a na raspolaganju vam je i veći broj vozila. To "veći broj" ne znači da su jednostavno podigli broj automobila sa 100 na 150, nego su vam ovdje na raspolaganju i vozila koja nemaju četiri kotače. Štoviše, neka uopće nemaju kotače. Ako ste igrali prvi GTA zasigurno se sjećate suludih brzina koje ste mogli postizati Superbikeom, i pogodite što - motocikli su se vratili. Nevjerojatno su zabavni, puno pokretljiviji od automobila te bi vam mogli postati prijevozno sredstvo broj jedan. Istina, razjarena policija će vas puno lakše zbaciti s motocikla nego izvuči iz automobila, ali kada ste na motociklu možete pucati i ispred sebe što se povremeno pokazalo kao jako zgodna mogućnost. Tu su još i gliseri na kojima je sada puno veći naglasak u misijama budući da je dobar dio Vice Citya okružen vodom, a biti će te u prilici vidjeti Vice City i iz zraka Wink.



Tommy se može baciti i u posao s nekretninama te ih kupovati, no ne brinite - Vice City se nije pretvorio u Tycoon igru. Zgrade sada nisu samo prazne kutije nego imaju i unutrašnjost što će te i sami moći provjeriti kod nekih. Sve skupa, igra nudi solidan broj noviteta koji su sasvim zadovoljavajuće produbili igru.



Rekao bih da je konačno vrijeme da spomenem i zašto se igra onda odmaknula od ocjene od 100%, jer je do sada sve jednostavno divno i krasno. Kao prvo, Vice City pati od nekih sitnica koje se vuku još od prvog nastavka; tu u prvom redu mislim na automobile i ljude koji jednostavno nestaju. Ako ste igrali bilo koji raniji nastavak, vjerojatno su vam poznate situacije kada imate ispred sebe par automobila, zatim se okrenete samo na sekundu i kada opet pogledate na staro mjesto - nigdje ničega. Da je ovo Enterprise to bi još nekako moglo proći jer bi u roku od 45 minuta Picard i ekipa imali odgovor, no budući da se ovo provlači kroz serijal već par godina i ponekad zna poprilično živcirati (npr. pola sata slažem aute na hrpu da napravim golemu lančanu eksploziju, jednom se okrenem i iduće sekunde sav moj trud je ispario), ovoga puta to ide kao minus. Sustav spremanja je također ostao loš i opet se igra ne može spremiti bilo kada i bilo gdje. Misije nisu preduge tako da to čak nije niti tako strašno, ali to zna itekako iritirati kod nekih zahtjevnijih misija.

Dalje: predstavnici zakona u igri su još uvijek dosta ograničeni skriptama. Policijska vozila se pojavljuju na istim mjestima, ima ih posvuda kad vam je wanted level 2 ili više i jednostavno se ne uklapaju u ostatak grada koji je prilično živ (istina, imaju i obični građani svojih mušica ali o tome par rečenica kasnije). Recimo da sam već nakon kojih sat vremena igre primjetio da kad sam tražena osoba iz jedne ulice uvijek izlete dva policijska automobila i to uvijek na isti način. Nadalje, policiji nije ništa čudno što se neki lik šeće ulicom noseći M-16 ili juri kroz crveno na semaforu (što me podsjetilo da još uvijek ne piše koliko brzo se vozimo), ali će ga zaustaviti tek kad zapuca po prolazniku. Građani također nisu baš neki nobelovci, ako vi otmete automobil u kojemu su se vozile dvije osobe, izbaciti će te vozača dok će suvozač samoinicijativno napustiti vozilo.

Već iz činjenice da se u naslovu ne nalazi brojka 4 vam je jasno da se Vice City dosta šlepa na GTA 3; recimo da je situacija slična kao i kod Need For Speeda 3 i njegovog "nastavka" High Stakes (ili Road Challenge, ovisno o kontinentu). Rekao bih da su neke stvari potpuno iste kao i u originalu, prvo što sam uočio su novine na podu koje su bile razasute po cijelom Liberty Cityu; ako se ne varam, u Vice Cityu su one potpuno iste. Animacije likova su također manje-više identične, vaš junak još uvijek jednako trči i skače dok glave nedužnih prolaznika još uvijek jednako padaju s ramena nakon što ih pogledate kroz nišan. Plus to što su u Rockstaru krenuli logikom "osamdestih se nosilo sve ono što se danas smatra krajnje neukusnim" --> "ajde neka sučelje bude vizualno odvratno".

Ali s druge strane, ne bih vas htio odgovoriti od igranja ovog naslova jer vam bez većih problema može servirati dvoznamenkasti broj sati odlične zabave. Zasigurno se isplati vidjeti kako je to kada se nad Vice Cityem naoblači, kiša počne pljuštati a snažni naleti vjetra savijaju palme uz obalu. Iako je sve to daleko od revolucionarnog, ipak ima sasvim dovoljan broj noviteta da se svrsta u >80% kategoriju. Eh sad, bilo bi fantastično kad bi i druge ultra-nasilne igre mogle staviti nasilje u drugi plan, ali hej - ništa nije savršeno, a tako niti Vice City. Ali je li zabavan? O da. Ljetni hit.
Nazad na vrh Ići dole
https://wolfwarriors.niceboard.com
 
GTA Vice City
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Sifre: GTA Vice City
» City Life: World Edition Vista Kompatibilan Patch

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
.::Wolf Warriors Forum::. :: Igrice :: Grand Theft Auto-
Skoči na: